شركت موكت فيروزه

 شركت موكت فيروزه يزد در سال 1370 به هدف توليد انواع موكت تافتينگ به صورتهاي رول و قطع فرشي تاسيس و در سال 1371 در شهرك صنعتي مهريز به فاصله 25 كيلومتري از مركز استان واقع در مسير جاده ترانزيت يزد- بندرعباس به بهره برداري رسيد . فاز اول طرح توسعه شركت در سال 1373 با توليد انواع موكت نمدي ،‌كبريتي و مخمل ساده و طرحدار به بهره برداري رسيد و بهره برداري از دومين فاز آن در سال 1378 با توليد انواع لايي منسوج نبافته صنعتي و برخي از كفپوشهاي مورد مصرف در صنايع خودروسازي آغاز شد . سپس در سال 1386 سومين بخش از خطوط طرح و توسعه در قالب توليدات تخصصي انواع كفپوشهاي خودروسازي به بهره برداري رسيد.

از ابتدا تاكنون اينشركت با عضويت مستمر در كميته موكت انجمن صنايع نساجي ايران و اتحاديه صادر كنندگان صنايع نساجي و پوشاك ايران ،در بازارهاي داخلي كشور و بسياري از بازارهاي صادراتي حضور مداوم داشته است.

مجموعه توليدات شركت موكت فيروزه يزد ،در سال 1378 موفق به اخذ گواهينامه بين المللي سيستم مديريت كيفيت ISO 9001:2000 گرديد كه اين گواهينامه در سال 1390 به ويرايش جديد  ISO 9001:2008 ارتقاء يافته است.

ظرفيت ساليانه توليدات اينشركت 2/2 ميليون متر مربع انواع موكت تافتينگ ،‌6 ميليون متر مربع انواع موكت كبريتي و مخمل ساده و طرحدار ،‌750 تن انواع لايي منسوج نبافته صنعتي و 2 ميليون متر مربع كفپوش خودرو مي باشد .

بازارهاي هدف شركت علاوه بر حضور در بازار داخل كشور ،‌ از يكطرف همسايگان شرقي كشور شامل كشورهاي بنگلادش ،‌نپال ،‌هندوستان ،‌پاكستان و افغانستان و از طرف ديگر كشورهاي ازبكستان ، تاجيكستان ،تركمنستان ، قرقيزستان ،آذربايجان ،ارمنستان ،روسيه و عراق مي باشند . هم چنين بررسي مناسبي در مورد بازارهاي مصرف برخي از كشورهاي حوزه خليج فارس و شمال آفريقا نيز صورت گرفته كه انشا ا.. با اعطاي نمايندگي فروش نسبت به صادرات اقدام خواهد شد. جهت اطلاع، از توليدات اينشركت تنها انواع موكت و كفپوشهاي صنايع خودروسازي در زمره اقلام صادراتي قرار دارند و طي 10 سال گذشته منتهي به سال 1390 بيش از 50 ميليون دلار از انواع محصولات توليدي اينشركت به كشورهاي هدف صادر شده است.
 
به منظور اطلاع مصرف كنندگان گرامي محصولات ((موكت فيروزه)) و به جهت افزايش آگاهي آنها از نحوه نگهداري و استفاده از محصولات ((موكت فيروزه))‌،‌روابط عمومي اينشركت در سال 2005 ميلادي  نسبت به تهيه دستور العملهاي مناسبي به سه زبان انگليسي ،‌فارسي و عربي در قالب يك لوح فشرده (CD) اقدام نموده است. بطوريكه تهيه رايگان آن علاوه بر درخواست از نمايندگيهاي فروش، از طريق دانلود آن در سايت شركت به آدرس www.firouzeh-mfg.com    نيز امكان پذير خواهد بود.

قدردانی : 1تعداد بازدید : 96787